Ciałodźwiękoruchy – warsztaty improwizacji ruchowo-dźwiękowej
dla rodzin z dziećmi w wieku 5-6 lat
prowadząca — Aleksandra Bożek-Muszyńska
7 listopada 2021, g. 11.00
Sala Redutowa (Foyer I piętra)
Podczas warsztatów w roli głównej wystąpi nasze ciało. Oddamy mu głos i pozwolimy mu dźwięczeć, brzęczeć i hałasić, syczeć, plumkać i bimbonić w swoim własnym i niepowtarzalnym języku! Co nam wyszepczą kolana? Jakie marzenia mają łokcie? I jak one wszystkie mogą zadźwięczeć jako jeden wielki poruszający się chór?
Poprzez różne zabawy ruchowe i swobodną improwizację będziemy podsycać naszą ciekawość i pobudzać wyobraźnię oraz uruchamiać indywidualną ekspresję i uwalniać radość, która w nas drzemie.
Warsztaty są wydarzeniem międzypokoleniowym, dlatego do udziału zapraszamy bardzo serdecznie dzieci wraz z bliskimi im dorosłymi w różnym wieku: rodzicami, ciociami, wujkami, dziadkami i babciami. Prosimy o przyjście w wygodnym stroju, niekrępującym ruchów. W przestrzeni warsztatowej poruszamy się bez butów.
Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.
Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu i filolożka. Od ponad dekady prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performance. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015–2017, realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Absolwentka rocznego kursu Choreografii Eksperymentalnej II, organizowanego przez warszawskie Centrum w Ruchu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Wspólnie stworzyły cztery produkcje dla rodzin z dziećmi: DOoKOŁA, Księżycowo, _on_line__ oraz Gdzie Kształty mają szyje. Od 2007 roku związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorką do spraw artystycznych i instruktorką. W latach 2016–2019 współpracowała z Fundacją Strefa Wolnosłowa z Warszawy, gdzie prowadziła regularne warsztaty z tańca i świadomości ciała dla dużych grup międzynarodowych i międzypokoleniowych, niezwiązanych zawodowo z tańcem.