17 listopada zapraszamy na warsztat z cyklu „Hojdy Bojdy, czyli warsztatowa jesień w teatrze!”
CUDZE SŁOWA MOJE SŁOWA – warsztaty kolażu dla dzieci w wieku 7–10 lat
Wszystkie dzieci w wieku 7–10 lat zapraszamy do udziału w programie warsztatowym „Hojdy Bojdy, czyli warsztatowa jesień w teatrze!”.
Co nas czeka podczas zaczarowanej jesieni w teatrze? Dużo twórczej przygody! Naszą inspiracją będzie poezja Krystyny Miłobędzkiej. W trakcie zróżnicowanych tematycznie warsztatów spojrzymy na słowa w sposób niekonwencjonalny, czasem na opak, spróbujemy je również ożywić. Stworzymy wspólny słownik, na który złożą się wyrazy tworzące nasz osobisty język. Wszyscy wiemy, że czasem brakuje nam słów na opisanie uczuć, przeżyć – sprawdzimy czy, i jak, jest możliwe ich wyrażenie za pomocą innych form wyrazu.
- 17 XI 2024 | g. 11.00-13.00 (wiek: 7–10)
✧ CUDZE SŁOWA MOJE SŁOWA – warsztaty kolażu
prowadzenie: Dagmara Świerkowska-Kobus
Podczas zajęć wykorzystamy gotowe wycinki z gazet, by stworzyć własne wiersze oraz dokonamy ich słowno-ruchowego opracowania. Poznamy też przykłady twórczości innych artystów. Zobaczymy, że język codziennej komunikacji może mieć charakter artystyczny, a znaczenie poszczególnych słów jest silnie uzależnione od kontekstu użycia. Każdy z nas otrzyma różne materiały, takie jak gazety, czasopisma, papiery kolorowe, tkaniny, taśmy klejące, farby, pędzle. W tworzeniu pomogą nam wskazówki dotyczące technik i koncepcji. Podczas tworzenia kolaży będzie rządzić kreatywność oraz swoboda wyrażania siebie.
Dagmara Świerkowska-Kobus (Fundacja KulturAkcja)
Absolwentka Szkoły Doktorskiej Nauk o Języku i Literaturze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zajmuje się genologią lingwistyczną i multimodalnością w kontekście zjawiska slamu poetyckiego w Polsce i na świecie. Reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Slamu Poetyckiego w Paryżu w roku 2019 (La Coupe du Monde, Grand Poetry Slam 2019). Zwyciężczyni 15. edycji najważniejszego i najstarszego polskiego festiwalu poezji mówionej Spoke’n’Word w Warszawie. W roku 2021 otrzymała grant PRELUDIUM Narodowego Centrum Nauki na badanie zjawiska slamu poetyckiego w Polsce oraz stworzenie platformy internetowej Wirtualne Archiwum Slamu Poetyckiego (archiwumslamu.pl). Redaktorka polskich antologii slamowych, prezeska Fundacji KulturAkcja, kuratorka Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego.
Miejsce: Nowa Sala Prób III piętro
Bilet dla jednej osoby – 10 zł
☎️ BILETY, REZERWACJE
Biuro Obsługi Widzów czynne od poniedziałku do piątku, godz. 8.00–18.00,
tel.: +48 (61) 852 05 41, +48 (61) 852 56 28, rezerwacja@teatr-polski.pl
📲 BILETY ONLINE – TUTAJ
koordynacja projektu, opieka pedagogiczna: Jacek Muszkieta
jacek.muszkieta@teatr-polski.pl | tel. 730 525 243
wsparcie pedagogiczne i produkcyjne: Anna Maśląkowska
identyfikacja wizualna: Paweł Smardzewski
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.