Opieka reżyserska
Ula Kijak
Scenariusz, scenografia
Ewa Szumska
Muzyka oraz opracowanie muzyczne
Jacek Piskorz i Grzegorz Kopala
Muzyka na żywo
Grzegorz Kopala i Jacek Piskorz
Oprawa wizualna i opracowanie zdjęć
Kamila Siwińska
Konsultacje dramaturgiczne
Malina Prześluga
Inspicjent
Karol Gromek
Premiera
19-01-2024
Scena:
Galeria
Czas trwania
75 minut
Liczba przerw
0

Obsada

Jacek Piskorz i Grzegorz Kopala

Scena Galeria jest niedostępna dla osób z trudnościami w poruszaniu się i poruszających się na wózkach

Premiera nr 4214

Zapach kawy i szminki do ust. Niebotyczne szpilki i raty w PKO. Radiowa Trójka i komisja sejmowa. Telegrafistka i artystka. Losy obu w jednym niekończącym się monologu. Osobista opowieść – podróż ścieżkami pamięci. Mapa myśli, mapa miejsc, mapa wspomnień.

Chaotyczne myśli układają się w słodko-gorzką rozmowę i rozpadają na miliardy emocji. Ktoś powiedział, że tylko to, co nieuchwytne i niedostępne jest pociągające… Czy jest coś bardziej nieuchwytnego niż miłość? Swoją przeszłość składam jak puzzle, odtwarzam jak film. W kolorze _blue_. W wersji zmodyfikowanej upływem czasu. Wspomnienia kryją się w przedmiotach, datach, fotografiach, piosenkach, które nucę i listach, które dotykam. Jestem tu a jednocześnie zaglądam do 1979 roku, by za chwilę wrócić do 1992.

Dla mnie to jeden i ten sam czas. Moje życie. Jej życie. Moje życie.

 

 

Identyfikacja graficzna spektaklu – Katarzyna Łada-Palczewska

Recenzje

Szumska wali po oczach szeroko rozłożonym wachlarzem sztuki scenicznej, do uczty dorzucając doskonałe wersje hitów Maryli Rodowicz, Ewy Bem, Maanamu. Sposób, w jaki komunikuje się z dwojgiem muzyków, ociera się o radosną komunię dusz.
Bądźcie uparci, starajcie się o bilety, bo miejsce na miniaturowej widowni jest jak ekskluzywna miejscówka w rakiecie do źródeł spokoju.

Waldemar Kuligowski, https://www.facebook.com/waldemar.kuligowski/posts/pfbid0u9YGfSfJmL2A4obqAWkBFBNwWDRQY22LCjwNHCZMHZNd2HzTcTLCK8fwckvCMeoGl, 19 stycznia 2024

Recital Piosenki mojej mamy to wzruszająca historia o bliskości, urwanej rozmowie i stracie, w której nie brakuje emocji. Publiczność na zmianę śmieje się w głos, po to by za chwilę oddać się refleksji nad przemijaniem.

Monolog Ewy Szumskiej to fascynująca opowieść o życiu, o pogoni za marzeniami, o trudnych spotkaniach i jeszcze trudniejszych rozmowach. Tym, co zachwyca w tym spektaklu jest szeroka paleta barw i emocji, które malują się na twarzy aktorki i które są wyrażone w każdym geście. To trudny, a zarazem bardzo osobisty spektakl, którym Ewa Szumska udowadnia, że aktorstwo było jej powołaniem.

Marta Luczkowska, https://kulturalnypoznan.com.pl/recital-piosenki-mojej-mamy/?fbclid=IwAR0_-JpQj9lktQZnT-DiD1TzlkzpJarFRdIRuLqd-8VBc52HjM-JbgVWlto, 22 stycznia 2024