„Uszy, oczy, skóra” – warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 6+ lat, opartej na praktykach somatycznych
prowadząca: Adalisa Menghini
19 września, g. 11.00
Sala Redutowa (Foyer I piętra)
Dlaczego proces kreacji odgrywa tak istotną rolę w naszym rozwoju poznawczym, emocjonalnym i fizycznym?
Podczas warsztatów poszukamy odpowiedzi na to pytanie, poprzez doświadczenie możliwości wspólnego ruchu i tańca. Zaangażujemy się w dynamicznie zmieniające się skupienie, ufność, wsparcie, komunikację i słuchanie siebie nawzajem, bawiąc się informacjami, które zbieramy poprzez nasz system sensoryczny (oczy, uszy, skórę) i przetransformujemy je w piękne ruchową poezję. Będziemy badać rolę ruchu w zabawie i rolę zabawy w nauce w bezpiecznym i pełnym ciekawości środowisku rodzinnym.
Zachęcamy do przyjścia w stroju niekrępującym ruchów (także tych na podłodze). W przestrzeń warsztatów wchodzimy bez butów.
Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnych wymogów sanitarnych.
Czas trwania 1,5 h
Adalisa Menghini – włoska choreografka, performerka, tancerka, pedagożka, mieszkająca w Berlinie. Studiowała w SNDO w Amsterdamie, ukończyła studia podyplomowe z psychologii neurofizjologicznej i jest wykwalifikowaną nauczycielką metody Feldenkraisa. Adalisa jest improwizatorką, tworzy spektakle i współpracuje z różnymi artystami (m.in. z Dieterem Heitkampem, Nitą Little, Keithem Hennessym, Kirstie Simson, LaborGras, Sashą Waltz i Tino Sehgalem). Tworzy choreografie dla profesjonalnych i nieprofesjonalnych tancerzy, w tym dzieci i osób starszych. Dwukrotnie została nagrodzona jako najlepsza reżyserka i choreografka popularnego we Włoszech gatunku teatralnego „Giocabriga”. Jej praca choreograficzna z uczniami w muzeach otrzymała dwukrotnie nagrodę „Kinder zum Olymp”. Adalisa regularnie wykłada improwizację, kompozycję i choreografię na Uniwersytecie Sztuki (UDK) w Berlinie oraz kontakt improwizację w Tanzfabrik Berlin. Jest współzałożycielką „Treningu Ruchu Somatycznego” dla pedagogów i terapeutów w Akademii Somatycznej w Berlinie.