Czarno-biała fotografia. Mężczyzna z długą grzywką wpatruje się w obiektyw, lekko uśmiechnięty. Na zdjęciu: Michał Sikorski.

Michał Sikorski

W latach 2015-2020 studiował aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego
w Krakowie. Od 1 września 2019 w zespole Teatru Polskiego w Poznaniu.

Michał Sikorski

Aktor teatralny i filmowy. 

Urodzony w 1995 w Wadowicach. Studiował aktorstwo w Akademii Sztuk Teatralnych 

im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Laureat Nagrody za debiut aktorski na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrody za rolę męską na 41. Festiwalu MŁODZI I FILM w Koszalinie i Nagrody „Rising Star” na Festiwalu OFF CAMERA w Krakowie za rolę w filmie „Sonata” w reż. Bartosza Blaschke. Najlepszy aktor młodego pokolenia wybrany głosami publiczności w krakowskim plebiscycie All in UJ „Chodźże do Teatru”. 

Za rolę w spektaklu dyplomowym „Zachodnie wybrzeże” w reż. Mai Kleczewskiej wyróżniony na 37. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od 2019 aktor Teatru Polskiego w Poznaniu, gdzie występuje m.in. w spektaklach Mai Kleczewskiej, Katarzyny Minkowskiej, Grzegorza Laszuka. Laureat Nagrody Prezydenta Poznania przyznanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 2022.

Za rolę w filmie „Sonata” zdobył nagrodę za najlepszy debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Jantara za odkrycie aktorskie podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz nagrodę Rising Star za najlepszy debiut aktorski podczas Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych Off Camera.